PARTNERSKÁ ŠKOLA

Naša škola spolupracuje s partnerskou školou Kantonschule Enge vo Švajčiarsku. Každý školský rok na jeseň nás navštívi skupina študentov z partnerskej školy spolu so svojimi pedagógmi. Počas ich návštevy sa im venujú  naši študenti prevažne z tried II.A a Sexta A. O pestrý spoločný program ako aj celú organizáciu návštevy sa starajú naši pedagógovia z predmetovej komisie nemeckého jazyka.

Študenti zo Švajčiarska sú ubytovaní v rodinách našich žiakov a počas niekoľkých dní na Slovensku majú možnosť zúčastniť sa vyučovania v našej škole, programu v rodinách, prehliadky Bratislavy pod vedením našich študentov, spoločného výletu, napr. do obľúbenej Trnavy, kde máme aj sesterské uršulínske školy, či turistiky alebo rozlúčkovej opekačky. Okrem zážitkov si zahraniční študenti odnášajú aj nové poznatky o našej krajine a jej hlavnom meste, ako aj materiály k prezentácii projektov, na ktorých počas pobytu na Slovensku pracujú.

Na jar toho istého školského roka sú potom naši študenti a pedagógovia pozvaní do Zürichu, kde návštevu opätujú. Pre našich študentov je to zaujímavá skúsenosť a možnosť otestovať si svoje komunikačné zručnosti v nemeckom a anglickom jazyku, prekonať rečovú bariéru a zlepšiť si plynulé vyjadrovanie sa v cudzích jazykoch.

Tento projekt bol pre mňa výbornou skúsenosťou. Myslím, že zavážilo aj to, že som si s mojou Švajčiarkou veľmi rozumela. Po rodnej Bratislave  som zrazu chodila ako turistka a spolu s ňou som sa na neprebádané miesta pozerala očami cudzinca. A  ako som si len za tento týždeň obľúbila slovenskú kuchyňu, ktorú som sa jej snažila predstaviť! Veď, okrem iného,  snažila som sa  jej ukázať  slovanskú pohostinnosť. Spočiatku sme sa obávali,  že máme malý byt. Respektíve – byt je veľký dosť, len nás je v ňom veľa. Ale netreba sa báť prizvať si neznámu do vlastnej izby. Či sme sa rozprávali po nemecky?  Prvotná dohoda znela, že ona na mňa po nemecky, ja na ňu angličtinou. Ale viete si predstaviť , ako to celé dopadlo.  Can´t  you? Zostaneme v kontakte a už sa teším na hŕbu zážitkov, ktoré na nás čakajú v Zürichu.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).